Ahol Kelet és Nyugat találkozik
A problémát felismerve elkezdett töprengeni azon, hogyan lehetne ezt a szakadékot áthidalni és mindenki számára elfogadható megoldást találni. Egy olyan helyet létrehozni, ahol eredményesen tud együttműködni a hagyomány és a tudomány. Ezt az eszmefuttatását osztotta meg természetgyógyász barátjával, Mezősi Annával, aki 17 éve foglalkozik jógával és gyógyítással. Gyógyítóként sokszor találkozott olyan helyzetekkel, amin nem tudott segíteni. Tudta, hogy a megoldás erre az lenne, ha más gyógyítási ágakkal tudna együttmûködni. Így lehetne továbbjutni a megértésben és segíteni azoknak az embereknek, akik pillanatnyilag menthetetlenül szenvednek.
A módszer – a shiatsu –, amellyel sok éve dolgozik, rendkívül hatékony és ezért érdemes lenne sokkal több emberhez eljuttatni. Ám van egy határa annak, hogy hány emberrel tud foglalkozni, mivel 6-7 embernél többet nem lehet kezelni egy nap. Ezért hozzáértő szakembereket kellene képezni, hogy minél több ember gyógyítására legyen lehetôség. Látta a természetgyógyászat mai helyzetét, ahol egyrészt nehéz elválasztani egymástól a valódi szaktudást az egy hétvégéken szerzett ismeretektôl, másrészt azt, hogy mennyire nehezen talál el a legális keretek közé ez a terület.
A továbblépés ebben egy olyan hely létrehozása lehetne, ahol mód van arra, hogy egy más megközelítésben foglalkozzanak a természetgyógyászattal. Olyan szakembereket kellene képezni, akik már ebben nőnek fel, ezeknek a lehetőségeknek a birtokában lesznek. Saját tapasztalatai alapján felismerte, hogy igényes mozgás nélkül az élet közepe után az emberek nem tudnak egészséges életet élni. Ezért célszerűek látta ezt a két törekvést – a gyógyítást és a mozgást – összekapcsolni. Ehhez a folyamathoz nagyszerű munkatársakat is talált, barátai, tanítványai között. Vannak közöttük gyógyítók, jógaoktatók, néhányan mind a kettővel foglalkoznak. Összeállt egy kb. 30 főbő álló csapat. Így a tárgyi feltételek mellett, már az emberi feltételei is megteremtődtek annak, hogy az egészségközpont megkezdhesse a működését, ahol egymás tudására és módszereire nyitott orvosok és terapeuták dolgoznak együtt. A leghatékonyabb módszerekkel, a leghatékonyabb kezelést kívánják adni annak, aki felkeresi őket. Ha a személyre szabott kezelésnek köszönhetően a páciens problémája megszûnik – mert ez nem mindig betegség – vagy meggyógyul, többet nem kell visszajönnie.
A szerző, Bakajsza Beatrix tíz éve foglalkozik masszázsterápiával. Tanulmányait Gyulán végezte. 2001-ben svédmasszőr, 2006-ban gyógymasszőr, 2007-ben pedig talpmasszőr képesítést szerzett. Számára a hivatása egyben a hobbija is, a masszázs minden területe érdekli.